Jestem absolwentką Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji wyspecjalizowaną w pomocy terapeutycznej i pracy z rodziną. Jestem psychoterapeutką w procesie certyfikacji pracującą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR – Certyfikat terapeutki PSTTSR NR 83) oraz uczestniczką Całościowego Akredytowanego Kursu Psychoterapii Systemowej i Ericsonowskiej prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii w Katowicach (Całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).
Dodatkowo byłam uczestniczką programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.
Regularnie korzystam z metody Porozumienia bez Przemocy (NVC), szczególnie w obszarze budowania komunikacji, samoświadomości jak i mediacji. Stale się szkolę, uczestniczę w konferencjach poświęconych pracy terapeutycznej, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Ukończyłam Studium Terapii Traumy prowadzone przez Igora Rottberga, jak i liczne szkolenia z zakresu Teorii Poliwagalnej i form pracy opartych na tej metodzie w Polskim Instytucji Poliwagalnym. W pracy z osobami doświadczającymi PTSD czy Complex PTSD korzystam z wiedzy zakresu neurobiologii, regulacji emocjonalnej jak i metod doświadczeniowych.
Ukończyłam dwustopniowe szkolenie zaawansowane w metodzie Systemu Wewnętrzne Rodziny (IFS) prowadzone przez Agnieszkę Pietlicką w Fundacji Miejsce Ludzi jak i stale podnoszę swoje kompetencje w tym obszarze.
Stale poszerzam wiedzę zakresu neuroróżnorodności zarówno w obszarze ADHD jak i Autyzmu.
Co robiłam i co robię:
Blisko 15 lat pracuję z osobami przezywającymi trudności życiu codziennym. Zarówno indywidualnie jak i w pracy grupowej.
Od kilkunastu lat pracuję z młodzieżą podejmującą ryzykowne zachowania i ich rodzinami, a od ponad ośmiu lat pracuję także z osobami dorosłymi. Praca z poszanowaniem środowiska i systemu klienta (rodziny lub grupy rówieśniczej) i podążanie za jego naturalną energią jest podstawą mojej wizji wspierania klienta w każdym wieku. Regularnie prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu pracy z osobami w kryzysie, regulacji emocjonalnej, profilaktyki uzależnień.
W przeszłości pracowałam jako asystentka rodziny i trenerka warsztatów umiejętności opiekuńczo -wychowawczych w Ośrodku Pomocy Społecznej. Specyfika zawodu przyczyniła się do tego, że mam szeroką wiedzę z zakresu systemu wsparcia dziecka i rodziny oraz osób dorosłych zarówno instytucjonalnego jak i psychologicznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, jako kierowniczka świetlicy socjoterapeutycznej w Wilanowie oraz streetworkerka w Stowarzyszeniu Program Stacja i edukatorka prowadząca warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży i młodych dorosłych w różnych organizacjach pozarządowych.
Odbyłam staże w Powiślańskiej Fundacji Społecznej i Stowarzyszeniu Dla Rodzin, gdzie prowadziłam grupy socjoterapeutyczne jak i odbyłam staż jako edukatorka profilaktyki uzależnień w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku. Współpracowałam z Warszawskim Domem Pod Fontanną, a także wspierałam osoby będące w kryzysie bezdomności w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi.
Jaka jest moja filozofia:
W codziennej pracy kieruję się filozofią opartą na zasobach klientki/a, jej/jego wewnętrznym potencjale i unikalnych sposobach nadawania sensu i znaczeń osobistym doświadczeniom.
Proces terapeutyczny postrzegam jako spotkanie służące nie tylko rozwiązywaniu codziennych trudności, ale także jako element wspierający osiąganie wewnętrznej samoświadomości, uważności na samych siebie i nieustające rozwijanie się.
Chętnie korzystam z metod metaforycznych, projekcyjnych jak i również z pracy z ciałem i dramą. Wszystkie te metody pomagają w poszerzaniu perspektywy, ale również doświadczaniu zamiany. W pracy z rodzinami bazuję głównie na motywacji i podmiotowości swoich klientów oraz budowaniu pozytywnego i pełnego zasobów obrazu każdego członka rodziny i rodziny jako całości.
Pracę swoją opieram zarówno na wiedzy psychologicznej i neurobiologii jak i doświadczeniu i indywidualnym procesie klienta.
W wolnym czasie:
Dzięki dwóm psiakom nieustannie rozwijam swoje kompetencje w obszarze behawiorystyki i psychologii zwierząt.
Lubię gotować, najchętniej przy ognisku, potrawy niosące zdrowie dla ciała i duszy. Interesuję się nauką z zakresu zdrowego odżywiania, psychodietetyki i ziołolecznictwa. Chętnie spędzam czas w pobliżu natury: w lesie, na łące, nad morzem.
Jestem fanką komiksów i filmów MARVEL – nie tylko z racji ich walorów rozrywkowych, ale także przez terapeutyczny potencjał jaki niosą ze sobą historie bohaterów i ich mocy.



